مدیرکل ارتباطات آذربایجان غربی در شانزدهمین کارگروه دفاتر پیشخوان دولت گفت: برون سپاری و الکترونیکی کردن خدمات دستگاه های اجرایی را به شدت پیگیری می کنیم.

به گزارش روابط عمومیICT آذربایجان غربی، قاسم جلیلی نژاد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اظهار کرد:با الزاماتی که در قانون پیش بینی شده است باید دستگاه ها بیش از پیش به برون سپاری و الکترونیکی کردن خدمات اقدام می کردند.

وی افزود:با توجه به افزایش دفاتر پیشخوان دولت انتظار می رود دستگاه های اجرایی طبق قانون  و در راستای تسریع در ارائه خدمات دولت به مردم اقدامات لازم را برای برون سپاری خدمات انجام دهند.

وی تصریح کرد:در سال گذشته به جای افزایش خدمات برون سپاری شده توسط دستگاه های اجرایی و خدمت رسان، حدود ۱۵ خدمت از لیست خدمات دستگاه ها حذف شده است و این موضوع نظارت و تشدید الزامات قانونی توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان را می طلبد.

رئیس کارگروه دفاتر پیشخوان دولت در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در شرایط بحرانی کرونا دفاتر پیشخوان در خط مقدم ارائه خدمات دولت قرار داشتند،افزود:هرچند که در اسناد بالادستی و برنامه ششم توسعه بر برون سپاری خدمات دستگاه های اجرایی تاکید شده است، اما این موضوع در دستگاه ها مورد غفلت واقع شده است و از سازمان مدیریت و برنامه ریزی خواست تا بر الزام الکترونیکی کردن و برون سپاری خدمات احصاء شده دستگاه های اجرایی تاکید کنند.

در این نشست دو دستگاه جهاد کشاورزی و دامپزشکی استان بعنوان میهمان به کارگروه دعوت شده بود که مدیرکل دامپزشکی استان در جلسه حضور یافت و از اقدامات انجام شده در راستای برون سپاری و الکترونیکی کردن خدمات دستگاه مربوطه گزارش داد.

 بر اساس این گزارش پنج خدمت اداره کل دامپزشکی استان در حال گذراندن مراحل اداری و کسب مجوز برای برون سپاری است.

در ادامه جلسه به درخواست های دفاتر در خصوص جابجایی و نقل و انتقال رسیدگی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.